Kuchnia

W zdrowym ciele zdrowy duch - zdrowa żywność, zdrowy ruch!

W każdym przedszkolu funkcjonuje Pełna Kuchnia. Składa się z 6 – ciu oddzielnych pomieszczeń. Szef Kuchni to Pani kucharka z uprawnieniami, która gotuje dla Państwa dzieci, jest doświadczona – z ponad 20 letnim stażem gotowania w żywieniu zbiorowym: w tym dla DZIECI.

Nasza Kuchnia jest połączeniem ZDROWEJ KUCHNI ze SMACZNĄ i PEŁNOWARTOŚCIOWĄ dla DZIECI !

Jadłospis układany jest ze zgodnie obowiązującymi przepisami i zaleceniami dietetyków, pod okiem intendenta i trenera zdrowego żywienia.

Czy dziecko ma nietolerancje pokarmowe, alergie, specjalną dietę ?

Nasza Kuchnia spełni oczekiwania najbardziej wymagających.

Prowadzone są również zajęcia kulinarne dla dzieci.

jemyeo_550x550

Program zdrowej żywności

Od roku szkolnego 2014/2015 prowadzony jest PROGRAM ZDROWEJ ŻYWNOŚCI .

Jesteśmy partnerem Fundacji JEMYEKO i uczestnikiem PROGRAMU “TYSKIE PRZEDSZKOLAKI JEDZĄ EKO” , który realizowany jest w 7 placówkach publicznych i TYLKO w jednej niepublicznej- przedszkolu SPORTART.

W naszym przedszkolu wykorzystujemy wszystkie rozwiązania KUCHNI PEŁNEJ ZDROWIA

Opiera się o 3 główne założenia:

Jadłospis zgodny z wymogami diety dla dzieci w wieku przedszkolnym oparty jest o autoryzowany PROGRAM ” Jadłospisy dla Przedszkoli” zaakceptowany przez Sanepid oraz Intendenta,Naturoterapeutę i Kucharza.

Posiłki przygotowywane są w NOWEJ oddanej w 2014r. kuchni przez WYKWALIFIKOWANĄ KUCHARKĘ z doświadczeniem 20 letnim zbiorowego żywienia ( w tym przygotowywaniu różnorakich diet).

Produkty,tylko wysoko jakościowe,z których przygotowywane są posiłki pochodzą od sprawdzonych dostawców.

Obecnie mamy wśród dostawców także firmy z CERTYFIKATEM ZDROWEJ ŻYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ (jaja,warzywa,owoce,soki)

Wzorujemy się również na zdrowyprzedszkolak.pl/‎

!SMACZNEGO!